Modüler UPS, birden fazla UPS modülünün aynı kabin içinde toplanmasıyla elde edilen kesintisiz güç kaynaklarına verilen ortak addır. Güç kapasitesi düşük olan modüller paralel şekilde bağlanarak daha büyük bir sistemi oluşturur.

Standart olarak nitelendirile kesintisiz güç kaynakları, aşırı yüklenme veya gerilimin düzensizliği nedeniyle negatif durumlarla karşılaşıldığında tümüyle devre dışı kalır. İşletme için bu durum kabul edilemez. Ancak modüler UPS’ler sayesinde sistem tamamıyla kapanmadan sorunlara müdahale edebilmek mümkündür. Ayrıca kapladığı alan bakımında da kullanıcı dostudur.

Modüler UPS’in Avantajları

  • Modüler UPS sistemleri daha yüksek bir verim ortaya koyar. Bağlı modüllerin eşdeğer geri besleme süreleri sayesinde güç kayıpları minimum düzeye çekilir.
  • Veri güvenliği açısından yüksek performans sunar. Sektörü gereği sürekli yedekleme ihtiyacı duyan işletmeler için avantajlıdır.
  • Çok sayıda modülü bir arada tutan modüler UPS çeşitleri, kullanıcıya alandan tasarruf etme imkanı sağlar.
  • Kullanıcı, ihtiyaç duyduğu anlarda sisteme ekstra modül ekleyebildiği için kapasitesi kolay artırılabilir.
  • Olası bir arızada sadece sorun yaratan modülün değişimi ile eski performansına döner. Bu sayede zaman ve güç kaybı yaşanmadan çalışmaya devam etme şansı verir.

Modüler UPS’in Kullanım Alanları

Modüler UPS sistemleri başta bilişim sektörü olmak üzere birçok alanda tercih edilmekte ve giderek sayıları artmaktadır. Birim alandan optimum verim sağlamasıyla ön plana çıkan bu UPS modelleri, data centerlarda, sunucu ortamlarında ve elektronik haberleşme sistemlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Modüler UPS Teknolojileri

Smart Sleep: Büyük oranda maliyet tasarrufu sağlayan bu teknolojiyi dilimize “akıllı uyku” olarak çevirmek mümkün. Bilişim sektöründe hitap edilen müşteri sayısının dönemsel olarak değişmesine ayak uyduran bu özelikli, sadece sistemin ihtiyacı kadar olan bir kullanım imkanı veriyor. Tam kapasitenin gerekmediği anlarda bazı modülleri devreden çıkararak enerjinin daha verimli kullanılmasına olanak sağlıyor.

Hot-Swapp: UPS’i oluşturan modüllerin ekleme ve çıkarma işlemleri esnasında elektriği kesmeden sonuç almaya yarayan bu teknoloji, modüler sistemlerinin en büyük avantajlarından birini içeriyor.

Biz, TNT ailesi olarak modüler UPS taleplerinizde de yanınızdayız. Satış, satış sonrası teknik destek, kurulum ve periyodik bakım gibi en temel ihtiyaçlarda sizlere hizmet vermekten büyük bir mutluluk duyuyoruz.